Home Krajiny Nový Zéland Najlepšia garáž na kontrolu auta v Aucklande

Najlepšia garáž na kontrolu auta v Aucklande

0

Vybrať si auto na cestovanie Novým Zélandom je ťažké. O autách neviem nič. A ak si na tom podobne ako ja, tak sa pekne zapotíš.

Ak hľadáš dobrý servis v Aucklande, určite sa obráť na Keitha. S čistým svedomím by som ho odporučil každému.

Internet je zahltený autami, ktoré by za normálnych okolností patrili do šrotu, len na Novom Zélande ešte nemajú kľud a vyváža sa na nich backpackerská komunita. Frustráciu z nákupu som si ventiloval aj na Facebooku:

Tak ako nekúpiť šrot?

Ako sa teda uistiť, aby si nekúpil šrot, ktorý ťa po pár stovkách kilometrov niekde nechá? Je to jednoduché, nájdi si dobrú garáž, ktorej môžeš dôverovať a nechaj si urobiť takzvanú prednákupnú inšpekciu.

Toto odporúčam aj ľuďom, ktorí sa do áut naozaj vyznajú. Na Zélande platia iné bezpečnostné predpisy, ako u nás a autá na Zélande mávajú iné problémy. Ak prídeš so skúsenosťami s opravou áut z inej krajiny a spravíš si kontrolu sám, môže ti niečo dôležité újsť.

Keď som auto kupoval ja, dostal som sa cez známeho ku kontaktu na Keitha z garáže Midas na ulici Meadowland Drive v Aucklande. Keď som našiel auto, ktoré sa mi pozdávalo, zašiel som práve k nemu.

Okrem toho, že nám spravil najdôslednejšiu prednákupnú inšpekciu, akú som kedy videl, mi poradil aj to, ako sa o auto ďalej starať a ako naň vyjednať dobrú cenu. Investícia do inšpekcie sa mi tak hneď vrátila v tom, že sa mi podarilo s predávajúcim dohodnúť sa na lepšej cene hneď po tom, ako Keith dokončil obhliadku a svoju kontrolu.

Koľko to stálo?

Prednákupná inšpekcia trvala u Keitha 1 hodinu (na rozdiel od iných, kde trvá pol hodiny alebo pri najhoršom len 20 minút). Okrem skúšobnej jazdy, kontroly všetkých kvapalín a hĺbkovej kontroly motora spravil na aute aj záťažový test.

Keď už sme prechádzali prednákupnou inšpekciou, rozhodol som sa predĺžiť aj WOF – Warranty of Fitness. Ak ich urobíš zároveň, dostaneš lepšiu cenu.

Prednákupná inšpekcia (1 hodina vrátane ): 120 NZD (asi 67 EUR)
Nová certifikácia Warranty of Fitness: 49 NZD (asi 27 EUR)

Kontakt

Adresa: Midas Garage, 129 Meadowland Dr, Somerville, Auckland 2014 (Google Mapy)
Telefón: +64 9-535 0055

Síce to niečo stojí, ale ak sa rozhodneš urobiť si kontrolu u Keitha, môžeš si byť istý, že auto bude v dobrom stave. Koniec koncov ušetríš, lebo ak ti na aute niečo odíde, na Zélande ťa to vyjde pekne draho.

Za Keithom som sa ešte niekoľkokrát vrátil, najmä ak som mali otázku okolo áut. Kúpil som po jeho inšpekcii dve rôzne autá a tie dve cez neho aj predal. Vždy ma privítal s úsmevom a rád poradil. Za pokec odo mňa nechcel ani dolár a z vďačnosti som mu nechal pár pív.

Ďakujem za prečítanie

Ahoj! Som obyčajný chalan zo Slovenska zbalený v malom ruksaku, ktorý sa už tri roky túla po svete. Cestovanie je môj život a tak pomáham ostatným Slovákom k skvelým cestovateľským zážitkom.

Pridaj sa k ďalším už vyše 500+ cestovateľom, ktorí pravidelne dostávajú tie najlepšie tipy ako cestovať lepšie a za menej!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here