Kto je Matej?

Som obyčajný chalan zo Slovenska, ktorého už nebavil stereotyp bežného života, a preto sa rozhodol dať výpoveď v práci s cieľom túlať sa po svete. Cieľom bolo vidieť tento nádherný svet, v ktorom žijeme a popri tom aj jedna ďalšia drobná úloha – spoznať sám seba.

Odvtedy ubehli už tri roky. Za oknami vlakov, lietadiel a karavanov sa premlelo už vyše 37 krajín a viac než 24000 kilometrov. A ja som, myslím si, stále len ja. Stále mám rád dobrodružstvá, prekonávanie samého seba a pri umývaní riadu vždy zabudnem na panvicu.

O čom táto stránka vlastne je?

Keď som pred troma rokmi oznámil mojim rodičom, že som sa rozhodol vyraziť na rok na cestu okolo sveta, nastalo nervózne ticho. Mal som vtedy výbornú prácu a pracovné povolenie vo Švajčiarsku. Mal sme prenajatý malý, pekný byt priamo v Zürichu a okrem práce som stíhal sem tam aj nejaký výlet na predĺžený víkend alebo krátku dovolenku. Mal sme vo Švajčiarsku veľa známych a na Slovensku sa mi tiež darilo udržiavať kontakty.

Vo vzduchu visela otázka:
„Prečo odísť od toho všetkého?“

Odpoveď na tú otázku je ťažké dať na pár riadkov, ale predsa sa o to pokúsim. Nebavil ma každodenný pracovný stereotyp a život, v ktorom každý deň pripomína ten predchádzajúci. Prácu som mal, a tak peniaze nebol veľký problém, ale napriek tomu ma vždy bavilo žiť na študentskom rozpočte. S úžasom som počúval opisy krásnych miest a prírody od ľudí z rôznych častí sveta, s ktorými som vo Švajčiarsku pracoval. A hlavne, keď som si vyrazil na predĺžený víkend a spoznával našu krásnu strednú Európu, cítil som sa vždy živšie a plný energie. Takže asi tak. V skratke.

Túto stránku som začal písať ako krátky blog o mojich cestách, aby ich moji priatelia a známi mohli prežiť so mnou aspoň online. Dnes sa už rozšírila o moje zážitky, ale aj tipy a triky, ktoré pomáhajú ostatným uskutočniť si svoje cestovateľské sny a vyraziť na svoju vlastnú „malú zachádzku“ svetom.

Ako cestujem?

Až príliš naľahko

Cestujem len s príručnou batožinou. Jeden 8kg ruksak na osobu. To znamená, že na letiskách nečakám, môžem pobehnúť keď nestíham vlak alebo autobus, a že nosím oblečené dokola stále to isté. Okrem mňa si cestovanie naľahko užíva aj moja chrbtica.

Časom pridám na blog zoznam všetkého, čo som si na cestu zabalil.

A prečo to robím?

Aby som zozbieral zážitky na celý život. Aby som ostatným ukázali, že cestovať sa dá aj lacno a ľahko. Aby som aj vás všetkých namotivoval na vašu vlastnú „malú zachádzku“ svetom.

Ak máš chuť, napíš mi. Rád sa pobavím o cestovaní, písaní blogu, jedle alebo len tak o hudbe.

Ktoré krajiny som navštívil?

Ak ťa niektorá krajina zaujíma, klikni na ňu na mape nižšie
(zatiaľ len zelené krajiny, články o žltých krajinách práve pripravujem)


World Map

Ďakujem za prečítanie

Ahoj! Som obyčajný chalan zo Slovenska zbalený v malom ruksaku, ktorý sa už tri roky túla po svete. Cestovanie je môj život a tak pomáham ostatným Slovákom k skvelým cestovateľským zážitkom.

Pridaj sa k ďalším už vyše 500+ cestovateľom, ktorí pravidelne dostávajú tie najlepšie tipy ako cestovať lepšie a za menej!