O čom táto stránka vlastne je?

Keď sme asi pred rokom počas návštevy Slovenska oznámili našim rodičom, že sme sa rozhodli vyraziť na vyše dva roky na cestu okolo sveta, nastalo nervózne ticho. Mali sme obaja výbornú prácu a pracovné povolenia vo Švajčiarsku. Mali sme prenajatý malý, pekný byt priamo v Zürichu a okrem práce sme stíhali sem tam aj nejaký výlet na predĺžený víkend alebo krátku dovolenku. Mali sme vo Švajčiarsku veľa známych a na Slovensku sa nám tiež darilo udržiavať kontakty.

Vo vzduchu visela otázka:
„Prečo odísť od toho všetkého?“

Odpoveď na tú otázku je ťažké dať na pár riadkov, ale predsa sa o to pokúsim. Nebavil nás každodenný pracovný stereotyp a život, v ktorom každý deň pripomína ten predchádzajúci. Obaja sme pracovali, a tak peniaze nebol veľký problém, ale napriek tomu nás vždy bavilo žiť na študentskom rozpočte. S úžasom sme počúvali opisy krásnych miest a prírody od ľudí z rôznych častí sveta, s ktorými sme vo Švajčiarsku pracovali. A hlavne, keď sme si spoločne vyrazili na predĺžený víkend a spoznávali našu krásnu strednú Európu, cítili sme sa vždy živšie a plní energie. Takže asi tak. V skratke.

Túto stránku sme začali písať ako krátky blog o našich cestách, aby ich naši priatelia a známi mohli prežiť s nami aspoň online. Dnes sa už rozšírila o naše zážitky, ale aj tipy a triky, ktoré pomáhajú ostatným uskutočniť si svoje cestovateľské sny a vyraziť na svoju vlastnú „malú zachádzku“ svetom.

Kto je Nina a Matej?

Sme dvaja Slováci, ktorých už nebavil stereotyp bežného života, a preto sa rozhodli dať výpoveď v práci s cieľom túlať sa dva roky po svete.

Nina je (bola!) zdravotnou masérkou. Na ceste plní úlohu fotografa, dokumentovača a kuchárky-čarodejnice, ktorá aj v strede púšte pripraví perfektné jedlo len s pomocou jedného hrnca a minivariča.

Matej pracoval ako IT projekťák v banke. Pred cestou tri roky študoval a štyri roky pracoval v zahraničí. V našej výprave plní úlohu plánovača, tlmočníka a večného optimistu, ktorý chce vždy stihnúť a vidieť viac, všetko, a ešte viac!

Ako cestujeme?

Až príliš naľahko

Cestujeme len s príručnou batožinou. Jeden 8kg ruksak na osobu. To znamená, že na letiskách nečakáme, môžeme pobehnúť keď nestíhame vlak alebo autobus a že nosíme oblečené dokola stále to isté. Okrem nás si cestovanie naľahko užívajú aj naše chrbtice.

Časom pridáme na náš blog zoznam všetkého, čo sme si na naše cesty zabalili.

A prečo to robíme?

Aby sme zozbierali zážitky na celý život. Aby sme ostatným ukázali, že cestovať sa dá aj lacno a ľahko. Aby sme aj vás všetkých namotivovali na vašu vlastnú „malú zachádzku“ svetom.

Ak máte chuť, napíšte nám. Radi sa pobavíme o cestovaní, písaní blogu, jedle alebo len tak o hudbe.

Ktoré krajiny sme navštívili?


World Map - SK

Zatiaľ to vyzerá skromne, ale chystá sa Amerika, Havaj, Austrália, Vietnam a Nový Zéland…

Novinky

Dostaňte správu do mailu vždy keď napíšeme nový článok!

Zostaňme v kontakte

360FanúšikovPáči sa
89SledujúcichNasledovať
1SledujúcichNasledovať